Šiame straipsnių cikle bandysime apžvelgti grindų atnaujinimo subtilybes nuo šlifavimo mašinų, grindų dangų tipų, šlifavimo technikos, bei grindų padengimo įvairiomis medžiagomis. Pirmoje dalyje apžvelgsime šlifavimo mašinas jų tipus bei jų panaudojimo galimybes.

I dalis

Medinių grindų šlifavimo mašinos

Ko mums reikės ?

Žinoma įrangos su kuria mes dirbsime. Didelė sėkmingo darbo dalis priklauso nuo įrangos. Šiuo metu šlifavimo įrangos nuomos rinkoje yra nemaža pasiūla įvairių šlifavimo mašinų, bet atkreipkite dėmesį į įrangos techninį stovį, nes nuo jos priklausys visa galutinio darbo kokybė kuri atsispindės grindis padengus laku ar alyva.

Kodėl tai taip aktualu?

Atminkite tai, kad ne jūs pirmi ir paskutiniai nuomojatės grindų šlifavimo įrangą ir tikrai jos niekas nesaugo taip kaip savo akies. Dėja, bet jums nuomos punkte tikrai niekas neleis pabandyti kaip ji realiai dirba, bei šlifuoja grindis. Be to, kad ir pabandytumėte nieko iš to nesuprastumėte, nes nedirbant pastoviai šio nelengvo darbo jūs neturite su jomis jokių darbo įgūdžių. Ir tikrai nenuspręsite ar ji gerai ar blogai dirba.

Kokio tipo yra šlifavimo mašinos?

Išgauti patį geriausią rezultatą jums prireiks trijų grindų šlifavimo mašinų: juostinės (kai kas jas dar vadina būgnine, nemaišykite!) , pakraščiams ir diskinės galutiniam, baigiamajam grindų šlifavimui.

Kodėl paminėjome juostinę ir dar parašėme būgninė?

Esmė šveičiamojo popieriaus tvirtinimas. Juostinei grindų šlifavimo mašinai naudojamos specialios juostos kurios nėra priveržiamos prie būgno, o ant jo užmaunamos. Privalumas, kad šveičiant grindis juostine grindų šlifavimo mašina nepaliekamos „bangelės“ ant grindų kurios pasimato tik grindis nulakavus ar padengus alyva. Kitas privalumas laiko taupymas keičiant šlifavimo popierių kurį tikrai reikės keisti ne vieną karta ir nereikalingi specialūs įrankiai popieriaus tvirtinimui prie būgno.

Juostinė (būgninė) grindų šlifavimo mašina naudojama pirminiam grindų šlifavimui. Tai seno lako, dažų nuėmimui bei grindų paviršiaus išlyginimui.

Grindų pakraščių šlifavimo mašina.

Jos mums reikės dėl to kad su juostine (būgnine) grindų šlifavimo mašina mes pilnai nenušlifuosime pakraščių. Lieka nemaži nenušlifuotų grindų tarpai pakraščiuose. Jie priklauso nuo šlifavimo metodikos bei pačios šlifavimo įrangos. Atminkite ir tai, kad jūsų patalpoje yra ir radiatoriai po kuriais nei su mielu noru nepakišite juostinės (būgninės) grindų šlifavimo mašinos.

Liko diskinė grindų šlifavimo mašina.

Jei nenorite padengus laku ar alyva išvysti visokių įbrėžimų paliktų nuo juostinės (būgninės) ar pakraščių šlifavimo mašinos rekomenduojame baigiamąjį grindų šlifavimą atlikti su diskine grindų šlifavimo mašina. Jos yra dviejų tipų: vieno disko ir trijų.

Kur skirtumas?

Jei naudosite vieno disko grindų šlifavimo mašiną garantuotai pripiešite „saulučių“. Grindis šlifuojant vienu disku šlifavimo principas paprastas, kiek išcentrinė jėga traukia tiek judate i priekį palikdami paskui mašina puslankio formos įbrėžimus. Jų gal ir nematyti plika akimi, bet padengus grindis laku ar alyva išryškėja visas „menas“. Šio tipo grindų šlifavimo mašinas sunku suvaldyti, reikalingi nemaži darbo su jomis įgūdžiai. Jos daugiau skirtos grindų įsotinimui alyva naudojant specialius įtrynimo padus. Nerekomenduojame šio tipo grindų šlifavimo mašina atlikti baigiamuosius grindų šlifavimo darbus.

Trijų diskų grindų šlifavimo mašinos darbo ypatumas tas, kad visi trys diskai sukasi planetariniu principu ant vieno bendro disko. Dėl šios savybės ją lengva valdyti, neišbraižomos grindys ir jeigu netyčia užsnūstumėte bedirbdami būkite ramūs, duobių neprisidarysite.

Šaltinis: slifuojame.lt